Close

Kategorie

Szablon planu i wyników eksperymentu

autor: Optimizely

Usprawnij swój proces i wynieś firmę na wyższy poziom

Użyj szablonu
Szablon planu i wyników eksperymentu

Członkowie Twojego zespołu są pełni pomysłów, które chcieliby przetestować, aby dowiedzieć się więcej na temat klientów i rozwijać Waszą działalność, a Ty potrzebujesz procesu ułatwiającego gromadzenie tych wszystkich sugestii. Optimizely, wiodąca platforma eksperymentalna, opracowała ten niezwykle pomocny szablon, za pomocą którego zespół może przekazywać swoje eksperymentalne pomysły (wraz ze wszystkimi istotnymi szczegółami). Szablon ten pozwoli utworzyć jedno zbiorcze źródło informacji o Waszych eksperymentach i prowadzić katalog danych na temat poprzednich eksperymentów, który można wykorzystać do nauki i opracowywania przyszłych testów.

Jak korzystać z szablonu Plan i wyniki eksperymentu

Krok 1. Podanie podstawowych informacji

W górnej tabeli w szablonie znajduje się miejsce na podstawowe informacje, takie jak nazwa eksperymentu, jego właściciel, recenzenci, osoby zatwierdzające oraz stan. Pamiętaj o dodaniu wzmianki @mention na temat członków zespołu, aby zostali powiadomieni o swoim udziale, i dołączeniu odnośnika do platformy Optimizely dla ułatwienia.

Krok 1. Podanie podstawowych informacji

Krok 2. Zaplanowanie eksperymentu

Jeśli pamiętasz ze szkoły cokolwiek na temat metod naukowych, zapewne wiesz, że przed przystąpieniem do rzeczywistego eksperymentu konieczne jest wykonanie kilku kroków. W sekcji Experimentation planning (Planowanie eksperymentu) zawrzyj podstawy, które zadecydują o Twoim sukcesie. Przedstaw ogólny opis eksperymentu, postaw hipotezę, zdefiniuj wskaźniki i wartości docelowe, ustal warianty i uwzględnij wszelkie dane wyjściowe lub notatki będące punktem odniesienia. Choć zapewne korci Cię, żeby od razu przystąpić do testowania, warto poświęcić czas na planowanie, które przygotuje Cię na przyswajanie wiedzy.

Krok 3. Nakreślenie wyników

Eksperyment się zakończył i masz już wyniki. Udokumentuj je w sekcji Results (Wyniki) w szablonie. Zapisz datę rozpoczęcia i zakończenia eksperymentu, dodaj łącze do wyników na platformie Optimizely oraz uwzględnij krótkie podsumowanie monitorowanych wskaźników. Pamiętaj o przypisaniu w tym miejscu jednoznacznego podsumowania (na przykład „brak rozstrzygnięcia” lub „hipoteza potwierdzona”), aby każdy mógł zapoznać się z wynikami eksperymentu bez konieczności przekopywania się przez wszystkie szczegóły.

Krok 3. Nakreślenie wyników

Krok 4. Wnioski

Uzyskanie wyników nie oznacza, że praca dobiegła końca. Z każdego eksperymentu chcesz się czegoś dowiedzieć (bez względu na to, czy hipoteza się potwierdziła), co oznacza, że musisz wskazać jednoznaczne rezultaty. W sekcji Conclusions (Wnioski) w szablonie wskaż najważniejsze cele oraz inne wskaźniki, do których będzie można łatwo się odnieść. Następnie zapisz kluczowe wnioski, pytania i obserwacje, a także nakreśl kolejne kroki, jakie powinien podjąć zespół. To będzie oznaczało wykroczenie poza samo zdobywanie informacji i rozpoczęcie faktycznego wykorzystywania tych wniosków w celu usprawnienia działalności.


Optimizely to wiodąca na świecie platforma do eksperymentowania, która umożliwia firmom ciągłe testowanie i personalizację stron internetowych, aplikacji mobilnych i połączonych urządzeń.

  • Schemat architektury AWS

    Lucidchart

    Schemat architektury AWS

    Zwizualizuj swoją infrastrukturę, aby móc lepiej rozpoznać słabości i wskazać miejsca wymagające ulepszenia.

    Użyj szablonu Dowiedz się więcej
  • Planowanie idealnego tygodnia pracy

    Atlassian

    Planowanie idealnego tygodnia pracy

    Utwórz szczegółowe wskazówki na temat wykonywania zadania.

    Użyj szablonu Dowiedz się więcej
  • Wykaz procedur DevOps

    Atlassian

    Wykaz procedur DevOps

    Przygotuj zespół operacyjny do szybkiego reagowania na alerty i przestoje.

    Użyj szablonu Dowiedz się więcej